Je to zvěrstvo

Ten, kdo se poznal v tomto článku, ať  už k nám nikdy nejezdí. Vím, že se poznáš a doufám, že tě to bude minimálně stejně bolet, jako tu rybu.
Včera (17.11.2020) byla úplně náhodou ulovena štika, která měla v sobě toto:

Je to nástraha k lovu velkých ryb, ale při jejím používání platí určité zásady a je třeba to s ní  také umět. Ten dotyčný (nechci už ho nazývat, nestojí mi to za to) udělal to, co jsem výslovně zakázal.
Jako kmenový vlasec použil pravděpodobně nevhodnou sílu a k návazci ho přivázal vysloveně špatně. To, že chtěl štiku chytit za každou cenu a použil trojháčky, už svědčí o jeho vztahu k rybám. Při přívlači jsou u nás povoleny všechny standardní nástrahy a je jen na rybářích, jak se k tomu postaví, ale při použití  takto velké nástrahy bylo zcela zbytečné ji doslova okovávat dvěma velkými (asi 4 cm) trojháky  a ještě k tomu aby jeden byl upevněný na deseticentimetrovém volném lanku.
Štika 98 cm velká tuto nástrahu pozřela tak nešťastně, že se jí nakonec volný trojháček dostal do jícnu, který ji doslova sešil. Utržený nebo odvázaný asi šedesáticentimetrový návazec se jí omotal kolem skřelí a vytrhnul část střele i s kostí. Takto trýzněná a mučená ryba dokázala přesto přežít a jen náhoda a snad i Svatý Petr ji dovedli před nastraženou udici na položenou, do níž se zamotala  utrženým návazcem a byla vytažena. Vyhladovělá vážila pouhých  5 kilogramů. 
Moc děkuji panu doktorovi Jirkovi Mastíkovi za jeho rybářský um a spolupráci při záchraně této krásné ryby.Vážně uvažuji o zavření revíru, nebylo to totiž první porušení pravidel. Sportovní rybolov si představuju jinak. Revír, kde jsou takto nádherné ryby, ať si rádoby rybáři hledají jinde. 
Naše štiky si zaslouží být chyceny pouze opravdovými sportovními rybáři a ne nezodpovědnými, neschopnými a hloupými lidmi.

Mgr. Karel Blecha